Kurzy


Visegrad Fund
letný detský foto tábor AKF

Letný fotografický tábor pre malých a mladých fotografov

Aj vaše deti baví fotoaparát? Keď ho vezmú do rúk prestáva existovať okolitý svet? Na poodhalenie krásy umeleckej fotografie nie je nikdy príliš skoro! Vaše deti sa môžu zabávať aj bez televízora a počítačových hier.

Najbližší termín: 3. august 2020 - Posledné voľné miesta!

Cena: 139 €

5 pracovných dní formou denného tábora, v čase od 08.00 do 16.00

+ záverečná vernisáž s výstavou a certifikát potvrdzujúci zvládnutie základov fotografovania

* * *

AKF prichádza s ponukou pre všetkých nádejných umelcov vo veku od 10 - 15 rokov. Letný Denný Fotografický Tábor! Dovoľte svojim deťom zažiť ako chutí pocit, keď umelec vystavuje vlastné fotografie. Dajte možnosť vyniknúť ich kreativite. Vaše deti sa môžu zabávať aj bez televízora a počítačových hier.

Prečo Letný Foto Tábor od AKF?

AKF zaručuje, že vaše dieťa naučíme fotografovať! Náš tábor je totiž okrem zábavy zameraný na skutočné zvládnutie aj technickej stránky fotografovania. Preto sa o každých 7 detí bude celý týždeň starať skutočný lektor fotografie a nie iba najatý zabávač! 

Čo o nás povedali deti, ktoré tábor absolvovali si môžete prečítať tu (informácie nám posunuli rodičia):

"Dcéra Nikolka bola  s táborom veľmi spokojná, priam nadšená. Opäť získala nové zručnosti a vedomosti. Určite budeme aj v budúcnosti sledovať vaše ďalšie ponuky týkajúce sa detí. Veľmi sme ocenili aj prístup lektora p. Karaffu, ktorý veľmi profesionálnym a zároveň prirodzeným prístupom motivoval deti."

Iveta Piknová

"Dcére Liliane Zelníkovej sa veľmi páčilo. Keby sme v auguste nešli na dovolenku, určite by som ju dala aj do ďalšieho kurzu. Ale hovorila mi, že na budúci rok, ak bude taký tábor, chce ísť znovu. Najviac sa jej páčilo, že chodili fotografovať von, do mesta a v ZOO. Fotenie ju baví, viac ako pred táborom, ale hlavne vie si nastaviť fotoaparát, v čom som ja jej nevedela pomôcť."

Katarína Zelníková

Ďalšie referencie ku kurzu nájdete tu.

Letný fotografický tábor v skratke

Dominik 1
  • zoznámime ťa s fotoaparátom a jeho ovládaním
  • hrou sa dozvieš ako fotia profíci
  • ukážeme ti ako fotiť dnu ale aj vonku
  • čakajú ťa fotografické hry zamerané na rozvoj kreatívneho myslenia
  • v bratislavskej ZOO vytvoríš svoj vlastný foto príbeh
  • nafotíš perfektné portréty svojich nových kamošiek a kamošov
  • zahráme sa so svetlom počas tajomného dňa v šere ateliéru
  • užiješ si týždeň plný zábavy, krásnych fotiek a malých foto výletov 
  • zažiješ svoju prvú oficiálnu výstavu, kde budú všetci obdivovať tvoje najkrajšie fotky :-) 

Profesionálna fotografka ako sprievodkyňa a dozor nad táborom

Petra Baranovičová, fotografka a lektorka AKF.

Natália Jakubcová, fotografka a lektorka AKF.

 

Miesto konania kurzu: Bratislava

 

Letný tábor od pondelka do piatka

Pondelok

Zoznámiš sa s novými kamošmi a kamoškami. Ale hlavne so svojím foťákom. Počas zábavných fotografických outdoor hier a cvičení pochopíš dôležitosť svetla vo fotografii.

Utorok

Prišiel čas na dokumentárnu fotografiu. Naučíš sa zachytiť fotkou život okolo seba. Spolu sa s táborníkmi vyberieme aj do bratislavskej Bibiany, prípadne iného vzdelávacieho centra voľnočasových aktivít.

Streda

Deň začína v Bratislavskej Zoo. Smiešne opice, vážne ale lenivé levice:), vtipné kengury a samozrejme lemury! Potom sa zabavíme spoločným komentovaním nášho Zoo výletu.

Štvrtok

Nafotíš fakt parádne portréty svojich nových kamošiek a kamošov. Všetci sa vystriedame pred aj za objektívom a neminie ťa ani dôležitá rola asistenta.

Piatok

Ateliér! Paráda, ateliérové záblesky, úplne ako profíci. Dokončíš si sériu portrétov v profi ateliéri. Poobede všetci spoločne vyberieme fotky na výstavu. A poobede o 15.30 sa uskutoční slávnostná vernisáž, otvorenie výstavy a oficiálne ukončenie kurzu. Každý táborník získa na záver oficiálny diplom AKF o absolvovaní základného fotografického kurzu!

 

NOVINKA! Vaša dcéra/syn už v minulosti absolvoval náš letný fototábor? Prihláste ich na fototábor pre pokročilých, ktorý sa uskutoční v termíne Letné prázdniny 2020. 

 

Čo si vziať so sebou

Terka 1

Digitálny fotoaparát a dobrú náladu! Keďže vaše deti učíme skutočne fotografovať je nutné aby fotoaparát ktorým vybavíte dieťa mal možnosť nastavovania poloautomautických režimov priority clony a času.  

Ako dlho tábor trvá?

5 dní formou denného tábora, od pondelka do piatka. Program začne vždy ráno o 8.00 v ateliéri AKF a končiť bude o 16.00 na rovnakom mieste. V piatok poobede (po skončení výuky) sa za účasti rodičov uskutoční slávnostná vernisáž a výstava. Bude aj občerstvenie!

Počet detí v tábore

Minimálne 7 detí, maximálny počet 14 detí. Deťom sa bude venovať primeraný počet zodpovedných osôb. Každej 7 člennej skupinke sa bude vždy venovať plnohodnotný fotograf a lektor!

Cena: 139 €

Dominik 2

Čím skôr objednáte a zaplatíte, tým nižšia bude cena. Získajte benefit až -25 €!

V cene JE zahrnuté: lektorné (12 € / deň), 5x obed, pitný režim, ovocie, vstup do ZOO (5 € / dieťa) + vstupy na ďalšie aktivity a podujatia.

Strava a pitie: 5x obed, polievka a hlavné jedlo, z miestnej reštaurácie, s ohľadom na potreby detí. Jedlo je vyrobené z domácich surovín, bez chemických prísad. Zabezpečenie desiaty a olovrantu prostredníctvom ovocia alebo mliečných výrobkov, prípadne nejakým zdravšou sladkosťou (cereálne tyčinky a pod.) Sme schopní splniť aj špeciálne požiadavky. Informujte nás vopred. 

V cene NIE je zahrnuté: Tlač fotografií na výstavu, rozmery 42x30 cm v počte cca. 5 kusov / autor. Predpokladaná cena +/- 8 €. Dopravu do a zo ZOO zabezpečujú rodičia.

 

Dôležité informácie

Do objednávky prosím vypíšte svoje meno a adresu. Údaje o dieťati, vek a meno vpíšte do kolónky poznámka.

Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši, prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára.

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

AKF si vyhradzuje právo v prípade nepriaznivého počasia alebo inej nutnosti upraviť program.

Ďakujeme za pochopenie.

 

Záverečná vernisáž letného tábora v priestoroch AKF

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!