Kurzy


Visegrad Fund
portrét v ateliéri AKF

Portrét v ateliéri

Ak aj Vás láka predstava dokonalej portrétnej fotografie, náš kurz Vám na ceste k nej poskytne potrebný základ. Na kurze pre pokročilých portrétnych fotografov vás prevedieme všetkým, čo pri práci v ateliéri budete potrebovať.

Najbližší termín: 27. jún 2020

Cena: 99€

Dĺžka kurzu: 8 hodín

 

O workshope Portrét v ateliéri

FH8A0218-79

Portrétna fotografia je žáner, ktorý púta hádam zo všetkých najviac pozornosti. A nie náhodou - veď množstvo slávnych fotografov je slávnych práve vďaka tomu, že fotia portréty.

Ak aj Vás láka predstava dokonalej portrétnej fotografie, náš kurz Vám na ceste k nej poskytne potrebný základ. Na kurze pre pokročilých portrétnych fotografov vás prevedieme všetkým, čo pri práci v ateliéri budete potrebovať.

Zoznámite sa s vybavením ateliéru a naučíte sa ho samostatne používať. Dáme vám kopu praktických rád, tipov a trikov, ako pracovať s modelom či modelkou a ako z ich potenciálu dostať maximum.

Zoznámime vás so rôznymi typmi svietenia a ich použitím tak, aby ste mali vždy istotu, že výsledok dopadne podľa vašich predstáv.

Samozrejme, čaká vás samostatné fotenie pod dohľadom lektora, sami si tak na vlastnej koži budete môcť vyskúšať, čo vás všetko pri fotení portrétov v ateliéri čaká.

Galéria fotografií vytvorených účastníkmi nášho workshopu Portrét v ateliéri nájdete tu.

Backstage z workshopu si môžete pozrieť tu.

 

Čo Vás na workshope čaká?

 • portrét v ateliéri 4
  na príkladoch známych portrétnych fotografií svetových autorov vás zoznámime s pokročilými technikami fotenia v ateliéri
 • zoznámime vás so základnými typmi svetla v ateliéri a možnosťami, ktoré jednotlivé typy svetla ponúkajú
 • predvedieme vám rôzne typy svietenia portrétu v ateliéri pomocou jedného či viacerých svetiel a odskúšate si ich v praxi
 • vysvetlíme vám, ako pracovať s modelom v ateliéri, ako s ním komunikovať a ako jeho aj seba pripraviť na fotenie tak, aby bol výsledok čo najlepší
 • povieme vám, ako správne nastaviť svoj fotoaparát a na čo si dávať pri nastavení pozor
 • vysvetlíme, aký je rozdiel medzi klasickým a dramatickým portrétom a ako oba typy správne nasvietiť
 • naučíme vás, ako používať fotoaprát tak, aby ste dosiahli zaujímavú a originálnu fotografiu
 • na konkrétnych príkladoch vám ukážeme, a naučíme vás ako zvýrazniť zaujímavé črty tváre fotografovaného človeka a ako naopak potlačiť tie nežiadúce
 • zistíte, aké sú najčastejšie chyby pri fotení portrétu v ateliéri a tiež ako sa ich vyvarovať
 • pri vašej samostatnej práci vám bude k dispozícii naša modelka a lektor, pod vedením ktorého nafotíte vlastné portréty
 • ku koncu programu sa dočkáte spätnej väzby a konzultácie nafotených prác

 

Čo dostanete, ak si vyberiete našu kvalitnú výučbu

portrét v ateliéri 6

Dve podvečerné stretnutia alebo jeden víkendový deň venovaný rozvoju vašich fotografických znalostí. Každý z absolventov získava Certifikát o absolvovaní tématického kurzu. Od nášho partnera Faxcopy dostanete kupón so zľavou 40% na nákup fotoobrazu.

Súčasťou workshopu sú aj predtlačené poznámky, ktoré obdrží každý z účastníkov programu.

 

* * *

Komu je kurz určený

Všetkým, ktorých baví fotenie portrétu a chceli by sa zoznámiť s pokročilými technikami portrétneho fotografovania v ateliérovom prostredí. Je určený budúcim profesionálnym fotografom, ktorí sa chcú zamerať na portrétnu fotografiu, tak aj amatérom, ktorý sa vo svojej práci chcú posunúť ďalej - bližšie k profesionálnej úrovni.

Účastník tohto workshopu musí mať základné znalosti práce s fotoaparátom

Pri práci na tomto workshope je vhodné, aby ste dokonale ovládali svoj fotoaparát po technickej stránke. Kurzy na ovládnutie Expozičného trojuholníku Dobrá fotka: Dosť bolo automatiky, pravidlá kompozície Dobrá fotka: Kompozícia dodá fotke šťavu, a pre ovládnutie plne manuálneho režimu Dobrá fotka: Na ceste k dokonalej fotke.

Ak ste ešte nikdy nefotili v ateliéri a neviete používať ateliérové vybavenie, mali by ste absolvovať kurz Ovládnite fotoateliér: Základy práce.

Čo si na workshop priniesť?

Váš fotoaparát so sánkami na externý blesk. Nabitú batériu a prázdnu pamäťovú kartu. A samozrejme vašu zbierku portrétnych objektívov. Poznámkový blok a pero môže byť výhodou.

Dĺžka workshopu

Podvečerný program v 2 blokoch, v celkovej dĺžke 8 hodín. 

Víkendový program v trvaní 8 hodín vrátane prestávok na obed a kávu.

Počet ľudí na workshope

Minimálne 4, maximálny počet je obmedzený 7 účastníkov.

* * *

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Large pics pre akf web

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!