Kurzy


Visegrad Fund
Fotka vznikla počas kurzu Portrét v prirodzenom svetle, autor: Martin Spál

Foto: Martin Spál, absolvent kurzu AKF

Portrét v prirodzenom svetle

Najkrajšie fotografie sú práve také, ktoré potešia nielen autora, ale aj fotografovaného a jeho okolie. A práve preto sme vytvorili kurz Portrét v prirodzenom svetle. Pod vedením profesionálneho fotografa sa naučíte ešte lepšie chápať a ovládať výhody prirodzeného prostredia a svetla, a vaše fotografie tak budú mať zaručene úspech.

Najbližší termín: pripravujeme na august 2020
Cena: 89€

8 hodín, počas víkendového dňa

 

O workshope Portrét v prirodzenom svetle

action-adult-athlete-blur-213775_4ku5

Portrét je jedna z prvých fotografických disciplín, ktoré si vyskúša každý fotograf. A väčšina pri ňom aj ostane. Ak fotografujete nielen pre vlastné potešenie, ale aj pre radosť ostatných, určite chcete odovzdať svojím blízkym a známym krásne portrétne fotografie. Veď najkrajšie fotografie sú práve také, ktoré potešia nielen autora, ale aj fotografovaného a jeho okolie.

Ak sa naučíte ešte lepšie chápať a ovládať výhody prirodzeného prostredia a svetla pre dokonalý portrét, vaše fotografie budú mať zaručene veľký úspech :)

Na kurze Portrét vás čaká kopa užitočných rád a praktických tipov získaných rokmi praxe v portrétnej fotografii. Upozorníme vás na možné úskalia a najčastejšie chyby pri portrétnej fotografii, prevedieme vás krok po kroku prácou s modelom - či už je to profesionálna modelka alebo vaša manželka či sestra. Za asistencie lektorky vytvoríte s našou modelkou množstvo krásnych portrétnych fotografií. Dozviete sa na čo si prípadne dávať pozor pri Vašom fotení a získate tak nielen spätnú väzbu, ale aj mnoho inšpirácie do ďalšej práce!

 

Galériu fotografií od účastníkov programu Portrét v prirodzenom svetle nájdete tu.

 

Prečítajte si, čo o tomto kurze napísali jeho absolventi

 • Na tento kurz som sa veľmi tešila. Dostali sme veľa praktických rád a určite by som na ňom nič nemenila. Veľmi poučné sú konzultácie fotografii na záver. Lektorka je veľmi priateľská, celkovo tu panuje príjemná familiárna atmosféra. Kurz bol skutočne na vysokej profesionálnej úrovni, v podstate už AKF odporúčam všade! :)
 • Vďaka kurzu som sa zdokonalila v oblasti portrétnej fotografie, kompozície a hlavne som mala možnosť vyskúšať si prácu s modelkou. Určite tento kurz odporučím mojim známym!
 • V AKF som už absolvovala aj iné kurzy a vždy som bola maximálne spokojná, takže voľba ďalších kurzov bola jasná! Lektorka jasne, zrozumiteľne a s vtipom vysvetlí ako vyčariť výbornú fotku.

Čo vás na workshope Portrét v prirodzenom svetle čaká?

autor_Erik Goldschmidt - modelka_Júlia Brňáková_low

foto: Erik Goldschmidt

modelka: Júlia Brňáková

 • priblížime vám princípy fotografovania portrétu v prirodzenom svetle
 • ukážeme vám základné pózy a pohľady, s ktorými sa nemôžete pomýliť a ktoré vás odpichnú na ceste k ďalšiemu kreatívnemu foteniu
 • poradíme vám, ako s portrétovaným komunikovať, ako ho zbaviť stresu a dosiahnuť tak lepšie výsledky
 • naučíme vás, ako zvýrazniť na portrétovanom to zaujímavé a ako naopak, to menej zaujímavé na fotografiách potlačiť
 • dozviete sa, ako sa na fotenie pripraviť, akú techniku a pomôcky si na takéto fotenie vziať so sebou
 • prezradíme tipy a triky pre skvelú kompozíciu portrétu
 • naučíme vás, ako a podľa čoho vonku hľadať vhodnú lokalitu a ako vybrať najlepšie stanovisko na fotenie
 • vysvetlíme vám využitie rôznych fotografických pomôcok pri fotení s prirodzeným svetlom
 • objasníme si správne nastavenie fotoaparátu a predstavíme vám vhodnú výbavu na fotenie portrétu
  samozrejme nebude chýbať samostatná fotografická práca s našimi modelkami pod dohľadom lektorky a zároveň profesionálnej fotografky

 

Backstage workshopu  Portrét v prirodzenom svetle nájdete tu.

 

Čo dostanete, ak si vyberiete našu kvalitnú výučbu

Dve podvečerné stretnutia alebo jeden víkendový deň venovaný rozvoju vašich fotografických znalostí. Každý z absolventov získava Certifikát o absolvovaní tématického kworkshopu. Od nášho partnera Faxcopy dostanete kupón so zľavou 40% na nákup fotoobrazu.

Súčasťou workshopu sú aj predtlačené poznámky, ktoré obdrží každý z účastníkov programu.

* * *

 

Komu je workshop Portrét v prirodzenom svetle určený?

Fotografom, ktorých zaujíma téma portrétu a chceli by sa o tejto fotografickej disciplíne dozvedieť ešte viac. Ak nemáte k dispozícii ateliér, no aj napriek tomu sa chcete naučiť fotiť dobré portréty, toto je pre vás ten správny vzdelávací program.

Tento program je určený budúcim profesionálnym fotografom, ktorí sa chcú zamerať na portrétnu fotografiu, tak aj amatérom, ktorý sa vo svojej práci chcú posunúť ďalej - bližšie k profesionálnej úrovni.

Účastník tohto workshopu musí mať základné znalosti práce s fotoaparátom

Pri práci na tomto workshope je vhodné, aby ste dokonale ovládali svoj fotoaparát po technickej stránke. Kurzy na ovládnutie Expozičného trojuholníku Dobrá fotka: Dosť bolo automatiky, a pravidlá kompozície Dobrá fotka: Kompozícia dodá fotke šťavu.

Čo si na workshop priniesť?

Váš fotoaparát a nekonečnú chuť fotografovať :)

Nabitú batériu a prázdnu pamäťovú kartu. A samozrejme vašu zbierku portrétnych objektívov. Poznámkový blok a pero môže byť výhodou.

Dĺžka workshopu

Podvečerný program v 2 blokoch, v celkovej dĺžke 8 hodín. 

Víkendový program v trvaní 8 hodín vrátane prestávok na obed a kávu.

Počet ľudí na workshope

Minimálne 4, maximálny počet je obmedzený 8 účastníkov.

* * *

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Large pics pre akf web portrét ext

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!