Kurzy


Visegrad Fund
Fotka vznikla počas kurzu Portrét v prirodzenom svetle, autor: Martin Spál

Foto: Martin Spál, absolvent kurzu AKF

Portrét v prirodzenom svetle / KOŠICE

Najkrajšie fotografie sú práve také, ktoré potešia nielen autora, ale aj fotografovaného a jeho okolie. Pod vedením profesionálnej fotografky sa naučíte ešte lepšie chápať a ovládať výhody prirodzeného prostredia a svetla, vaše fotografie budú mať zaručene úspech.

Najbližší termín: pripravujeme :)

Cena kurzu: 89€

8 hodín, počas víkendového dňa. 

Prečítajte si, čo o tomto kurze napísali jeho absolventi

 • Na tento kurz som sa veľmi tešila. Dostali sme veľa praktických rád a určite by som na ňom nič nemenila. Veľmi poučné sú konzultácie fotografii na záver. Lektorka je veľmi priateľská, celkovo tu panuje príjemná familiárna atmosféra. Kurz bol skutočne na vysokej profesionálnej úrovni, v podstate už AKF odporúčam všade! :)
 • Vďaka kurzu som sa zdokonalila v oblasti portrétnej fotografie, kompozície a hlavne som mala možnosť vyskúšať si prácu s modelkou. Určite tento kurz odporučím mojim známym!
 • V AKF som už absolvovala aj iné kurzy a vždy som bola maximálne spokojná, takže voľba ďalších kurzov bola jasná! Lektorka jasne, zrozumiteľne a s vtipom vysvetlí ako vyčariť výbornú fotku.

 

Čo vás na kurze čaká?

autor_Erik Goldschmidt - modelka_Júlia Brňáková_low

foto: Erik Goldschmidt

modelka: Júlia Brňáková

 • priblížime vám princípy fotografovania portrétu v prirodzenom svetle
 • ukážeme vám základné pózy a pohľady, s ktorými sa nemôžete pomýliť a ktoré vás odpichnú na ceste k ďalšiemu kreatívnemu foteniu
 • poradíme vám, ako s portrétovaným komunikovať, ako ho zbaviť stresu a dosiahnuť tak lepšie výsledky
 • naučíme vás, ako zvýrazniť na portrétovanom to zaujímavé a ako naopak, to menej zaujímavé na fotografiách potlačiť
 • dozviete sa, ako sa na fotenie pripraviť, akú techniku a pomôcky si na takéto fotenie vziať so sebou
 • budeme sa venovať aj práci s modelom v podmienkach mimo ateliéru
 • prezradíme tipy a triky pre skvelú kompozíciu portrétu
 • naučíme vás, ako a podľa čoho vonku hľadať vhodnú lokalitu a ako vybrať najlepšie stanovisko na fotenie
 • vysvetlíme vám využitie rôznych fotografických pomôcok pri fotení s prirodzeným svetlom
 • objasníme si správne nastavenie fotoaparátu a predstavíme vám vhodnú výbavu na fotenie portrétu
  samozrejme nebude chýbať samostatná fotografická práca s našimi modelkami pod dohľadom lektorky a zároveň profesionálnej fotografky

 

autor_Ladislav Nagy - modelka_ Aneta Pastieriková_low

foto: Ladislav Nagy

modelka: Aneta Pastieriková

O kurze

Portrét je jedna z prvých fotografických disciplín, ktoré si vyskúša každý fotograf. A väčšina pri ňom aj ostane. Ak fotografujete nielen pre vlastné potešenie, ale aj pre radosť ostatných, určite chcete odovzdať svojím blízkym a známym krásne portrétne fotografie. Veď najkrajšie fotografie sú práve také, ktoré potešia nielen autora, ale aj fotografovaného a jeho okolie. A práve preto je tu pre Vás kurz Portrét v prirodzenom svetle. Ak sa naučíte ešte lepšie chápať a ovládať výhody prirodzeného prostredia a svetla pre dokonalý portrét, vaše fotografie budú mať zaručene veľký úspech :)

Na kurze Portrét vás čaká kopa užitočných rád a praktických tipov získaných rokmi praxe v portrétnej fotografii. Upozorníme vás na možné úskalia a najčastejšie chyby pri portrétnej fotografii, prevedieme vás krok po kroku prácou s modelom - či už je to profesionálna modelka alebo vaša manželka či sestra. Za asistencie lektorky vytvoríte s našou modelkou množstvo krásnych portrétnych fotografií. Dozviete sa na čo si prípadne dávať pozor pri Vašom fotení a získate tak nielen spätnú väzbu, ale aj mnoho inšpirácie do ďalšej práce!

 

Komu je kurz určený?

Fotografom, ktorých zaujíma téma portrétu a chceli by sa o tejto fotografickej disciplíne dozvedieť ešte viac. Ak nemáte k dispozícii ateliér, no aj napriek tomu sa chcete naučiť fotiť dobré portréty, toto je pre vás ten správny kurz.

Čo odporúčame absolvovať pred týmto kurzom?

Pri práci na tomto kurze je vhodné, aby ste dokonale ovládali svoj fotoaparát po technickej stránke a tiež aby ste poznali základy dobrej kompozície. 

Čo si na kurz priniesť?

Váš fotoaparát a nekonečnú chuť fotografovať...:)

Dĺžka kurzu:

8 hodín.

Počet ľudí na kurze

minimálne 4, maximálne 8 účastníkov

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní. Od nášho partnera Faxcopy dostanete navyše kupón so zľavou 40% na nákup fotoobrazu.

 

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!