Kurzy


Visegrad Fund
Umelecký akt Putovanie krivkami tela

Umelecký akt - Putovanie krivkami tela

Nahé ľudské telo a jeho krása láka umelcov odjakživa - a to nielen v maliarstve či sochárstve, ale aj vo fotografii. Nie náhodou je umelecký akt jednou z najobľúbenejších fotografických disciplín. Umelecký akt má za úlohu vyzdvihnúť krásu ľudského tela, jeho ladnosť a harmóniu.

Najbližší termín: 11. júl 2020 - posledné voľné miesto!

Cena: 139€

Dĺžka kurzu: 8 hodín

O workshope Umelecký akt: Putovanie krivkami tela

Matt R.-um.-akt_4ku5

Nahé ľudské telo a jeho krása láka umelcov odjakživa - a to nielen v maliarstve či sochárstve, ale aj vo fotografii. Nie náhodou je umelecký akt jednou z najobľúbenejších fotografických disciplín.

Nejde však o fotografiu erotickú, naopak, umelecký akt má za úlohu vyzdvihnúť krásu ľudského tela, jeho ladnosť a harmóniu. Umelecký akt je naozaj putovaním krivkami tela s fotoaparátom v ruke - je cestou za nachádzaním kriviek, zátiší, hry svetla a tieňa, pričom výsledkom je silne výtvarná fotografia.

Je to však zároveň fotenie, na ktoré je potrebné sa dobre pripraviť - a práve preto sme pre vás pripravili tento kurz. Naučí vás pracovať a komunikovať s modelom, používať svetlá a rekvizity, nájsť správne pózy. Nahliadnite s nami do sveta dokonalej fotografickej krásy!

Workshop Umelecký akt: Putovanie krivkami tela je zameraný na dokonalé zvládnutie práce s ateliérovým svetlom. V tomto programe je nahé ženské telo chápané ako umelecký objekt.

 

Čo vás na workshope Umelecký akt: Putovanie krivkami tela čaká?

  • _DSC2629_korR
    na úvod vám vysvetlíme, čo vlastne umelecký akt je a ukážeme vám inšpirujúce práce známych fotografov
  • veľkú pozornosť budeme venovať práci s modelkou či modelom - zistíte, ako sa prestať ostýchať, ako s modelom komunikovať, ako vytvoriť pohodovú atmosféru pri fotení tak, aby ste sa cítili pohodlne vy i model
  • ukážeme vám rôzne možnosti práce so svetlom pri svietení umeleckého aktu
  • predvedieme ako získať svetlo dramatické alebo nežné, ako pracovať so svetlom a tieňom, ako využívať hĺbku ostrosti, ako hľadať krivky a dobre ich nafotiť
  • spoločne si ukážeme základné nasvietenia pri fotení aktu a niekoľko póz, ktoré zaručene na fotografiách vyzerajú skvelo
  • prezradíme vám tipy a triky z praxe, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ešte efektnejšiu a zaujímavejšiu fotografiu
  • každý z účastníkov dostane priestor na samostatnú prácu v ateliéri s profesionálnou modelkou, ktorá bude počas fotenia k dispozícii, samozrejme pod vedením skúseného lektora
  • nebude chýbať ani konzultácia vašich nafotených prác s lektorom a diskusia o ďalšom tvorivom posune

 

V galérii si môžete pozrieť ako pre workshop Umelecký akt: Putovanie krivkami tela prebieha.

 

Čo dostanete, ak si vyberiete našu kvalitnú výučbu

pearl-necklace-922567_bw

Jeden víkendový deň venovaný rozvoju vašich fotografických znalostí na úroveň pokročilý fotograf. Súčasťou workshopu sú aj predtlačené poznámky, ktoré obdrží každý z účastníkov programu.

Každý z absolventov získava Certifikát o absolvovaní tématického workshopu.

Od nášho partnera Faxcopy dostanete kupón so 40% zľavou na nákup fotoobrazu.

* * *

 

Komu je program určený

Mierne pokročilým fotografom, ktorých fascinuje krása ľudského tela a ktorí sa chcú naučiť ju svojim fotoaparátom zachytiť. Všetkým, čo uvažujú nad profesionálnou kariérou fotografa. A v neposlednom rade tým, čo sa rozhodli svoje znalosti posunúť na vyšší level - úroveň pokročilý fotograf.

Účastník tohto workshopu musí mať základné znalosti práce s fotoaparátom

Pred týmto workshop by ste mali mať zvládnutú technickú stránku fotenia - teda ovládať svoj fotoaparát v plne manuálnom móde. Ak ste v ateliéri nikdy predtým nepracovali a neovládate techniky svietenia, môžete ich absolvovať na kurze Ovládnite fotoateliér. Pre kvalitný výsledok a vašu plnú spokojnosť je vhodné poznať aspoň Základné kompozičné pravidlá.

Samozrejme, absolvovanie týchto kurzov nie je podmienkou, je však možné, že bez týchto znalostí sa počas programu môžete cítiť do istej miery stratene.

Čo si na workshop priniesť

Nekonečnú chuť fotiť a učiť sa skvelé nové techniky :) Váš fotoaparát so sánkami na externý blesk. Nabitú batériu a prázdnu pamäťovú kartu. A samozrejme vašu zbierku portrétnych objektívov. Poznámkový blok a pero môže byť výhodou.

Dĺžka workshopu

8 hodín počas víkendového dňa

Počet ľudí na programe

Minimálne 4, maximálny počet účastníkov je obmedzený na 7!

* * *

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Large pics pre akf web akt

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!